Certyfikowany trening Oddechu Biodynamicznego Oddechu oraz  Uwalniania Traumy (BBTR). Cztero częściowe Szkolenie dla Terapeutów w Kikowie (www.kikow.pl). Jest to trening uznany i akredytowany przez Amerykańskie Stowarzyszenie Praktyków Nieużywających Leków (ang. American Association Of Drugless Practitioners www.aadp.net). Trening składa się z serii warsztatów trwających od 6 do 7 dni, podzielonych na cztery części.

Warsztat Podstawowy 1 & 2, oraz Warsztat Zaawansowany (WZ). WZ zawiera w sobie staż, warsztat specjalnych umiejętności oraz godziny treningowe pod superwizją. Na koniec każdego z modułów treningowych każdy ze studentów otrzyma certyfikat z Instytutu BioDynamicznego Oddechu & Uwalniania Traumy (międzynarodowej instytucji z siedzibą w Nowym Jorku, USA). Po ukończeniu minimum 200 godzin teorii oraz praktyki, studenci będą mieć możliwość otrzymania Certyfikatu z AADP, oraz zostać jej członkiem ze wszystkimi przywilejami.

Oddech BioDynamiczny® jest oparty na nowym podejściu do uwalniania traumy, jako fundament wykorzystując specyficzne świadome ruchy, techniki dotyku, oraz uwalnianie emocji bez wchodzenia w Katharsis. Ten trening ma za zadanie, i jest tak skonstruowany aby przebić się przez wiele warstw zbroi ciała, uwalniając mentalny, emocjonalny oraz fizyczny opór, aż do kręgosłupa, jednocześnie znacząco zmniejszając głęboko zakorzenione, pierwotne warunkowania jakie posiadamy.

Oddech BioDynamiczny & Uwalnianie Traumy® pozwoli Ci doświadczyć całego spektrum odczuć i emocji dostępnych dla człowieka, jednocześnie rozszerzając Twoją zdolność do posiadania i wspierania swobodnego przepływu energii życiowej. Ta praca zapewnia restrukturyzację na poziomie komórkowym, wspierając otwarcie przestrzeni kręgosłupa i ostatecznie transformując Cię, aby być coraz bardziej obecnym, świadomym i radosnym człowiekiem. Otwierasz się głębiej na akceptację samego siebie oraz innych, a przez to zaczynasz celebrować i cieszyć się życiem w całej okazałości.

Tematy Treningów:

 • Anatomia Oddechu
 • Anatomia i Fizjologia Traumy
 • Zbroja napięć ciała, wg segmentów (uwalnianie 7 głównych pasów napięć w ciele: oczu oraz czoła, gardła, ramion i barków, klatki piersiowej, przepony, brzucha, miednicy)
 • Jak zaplanować serię sesji Oddechu Biodynamicznego & Uwalniania Traumy aby spełnić specyficzne potrzeby klienta
 • Fundamenty pracy ugruntowującej oraz ćwiczenia bio-energetyczne
 • Sesje oddechu BioDynamicznego
 • Somatyczne Doświadczanie (Uwalnianie Traumy)
 • Rozwijanie i uwalnianie mięśniowo-powięziowe (technika uwalniania tkanki łącznej)
 • Energetyczne Uwalnianie Mięśniowo-Powięziowe (MER)
 • Ćwiczenia Uwalniające Traumę (TRE)
 • Kultywowanie wewnętrznej przestrzeni wymaganej aby wspierać sesje Oddechu Biodynamicznego & Uwalniania Traumy.
 • Techniki pracy z ciałem oraz Świadomego Dotyku
 • Punkty akupresurowe wspierające uwalnianie energii podczas sesji BioDynamicznego Oddechu.
 • Medytacje aktywne, oraz inne techniki wspierające dobre samopoczucie oraz integrację sesji Oddechu BioDynamicznego & Uwalniania Traumy.

Trening praktyczny Oddechu BioDynamicznego oraz Uwalniania Traumy jest w swej naturze treningiem przez doświadczenie, dzięki czemu jest zarówno głębokim personalnym i grupowym procesem uzdrawiania jak i treningiem. Jest otwarty dla każdego kto chciałby otrzymać solidne podstawy pracy z oddechem i traumą, jak również dla tych którzy chcieli by uzdrowić własne traumy i żyć pełnią życia. Jest to idealna propozycja dla studentów i nauczycieli jogi, psychologów, terapeutów pracy z ciałem aby pogłębić swoje doświadczenie i zrozumienie na temat pracy ciała i systemu oddechowego, podczas gdy uczymy się wspierać innych na ich ścieżce ku transformacji dzięki tej holistycznej metodzie.

* Trening Podstawowy – Część Pierwsza

Podczas pierwszej części treningu będziecie zgłębiać sztukę głębokiego wchodzenia w ciało, ułatwiając uwalnianie traumy z wyczuciem i umiejętnością. Podczas traumatycznych przeżyć tracimy połączenie z naszymi uczuciami oraz poczuciem ugruntowania, co powoduje napięcie, odrętwienie i utratę połączenia z uniwersalną energią życiową (praną). Odtworzenie wewnętrznego poczucia bezpieczeństwa jest tym co umożliwia uwolnienie traumy.

Podczas pierwszej części treningu będziemy pracować nad stworzeniem czegoś na kształt „Bezpiecznego pojemnika”, to znaczy poczucia bezpieczeństwa w naszym fizycznym ciele. Ten pojemnik pozwala ci czuć pełny, nieograniczony przepływ energii, nie będąc jednocześnie przez nią przytłoczonym. Podczas tego modułu powiększamy nasze zrozumienie, jaki wpływ ma trauma na ciało ludzkie. Badamy anatomię i fizjologię traumy oraz ciała. Pracując z oddechem i ruchem, zaczynamy otwierać i uwalniać wzory napięć utrzymywanych w systemie nerwowym i mięśniowym. Dostaniesz wsparcie aby stworzyć w sobie swój bezpieczny „pojemnik” aby można było dokończyć i wygasić impuls ciała który został przerwany i zatrzymany poprzez traumatyczne przeżycie. Dzięki temu, powstaną podstawy aby jeszcze głębiej się otworzyć, aby mógł się zamanifestować Twój prawdziwy potencjał. Dzięki pracy między sobą tworzy się głębokie zaufanie, które jest najważniejszym czynnikiem i jakością podczas pracy z traumą i oddechem. Wtedy możliwe jest rozwinięcie wrażliwości, która jest niezbędna w trakcie wspierania sesji uwalniania traumy z oddechem BioDynamicznym.

* Trening Podstawowy – Część Druga

W tym module wchodzimy głębiej w rozpuszczanie limitujących nas przekonań, które ograniczają ciało i umysł, i otwieramy się na nowe sposoby wyrażania siebie poprzez ciało. To rozwija bezpośrednie połączenie pomiędzy ciałem, umysłem i duszą, pozwalając wrodzonej inteligencji ciała aby była twoim przewodnikiem i nauczycielem.

Ten trening polega na objęciu i ucieleśnieniu swojej własnej energii oraz przyszłego wzrostu i rozwoju. Używamy kombinacji technik, takich jak oddech BioDynamiczny, akupresura, praca z ciałem, ekspresja energetyczna, świadomy ruch, doświadczanie somatyczne, rozwijanie i uwalnianie mięśniowo-powięziowe, dźwięki i medytacje, aby uwolnić głęboko schowane wzorce w ciele fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym. Pogłębiamy nasza wiedzę na temat planowania sesji oddechowych aby umożliwić permanentne usunięcie traumy. W trakcie gdy odkrywamy warstwy tkanki miękkiej oraz systemu nerwowego, odzyskujemy naturalną elastyczność kręgosłupa. Zablokowana energia w postaci przykurczonej, stwardniałej tkanki, zaczyna się uwalniać, zapewniając niesamowite ilości energii które wspierają nas w procesie uzdrawiania i transformacji, pozwalając nam odnosić się w stosunku do innych jako w pełni ucieleśnione jednostki.

Po ukończeniu szkolenia Podstawowego 1 i 2, a przed rozpoczęciem Szkolenia Zaawansowanego, studenci zobowiązani są udzielić 25 praktycznych sesji oddechowym, nieodpłatnie w zamian za tak zwany feedback, czyli informację zwrotną (od ochotników) aby zdobyć dalsze i głębsze zrozumienie procesu w praktyce. Studenci będą też okresowo otrzymywać wsparcie drogą elektroniczną od koordynatorów.

* Szkolenie Zaawansowane – Część Trzecia i Część Czwarta

Szkolenie zaawansowane zawiera praktyczny staż, godziny pracy pod superwizją, oraz dodatkowe godziny warsztatowe na temat specjalnych umiejętności. Zaawansowani kursanci są zapraszani na warsztaty podstawowe 1 i 2 jako stażyści, aby pogłębić swoje umiejętności. Stażyści spotykać się będą codziennie z nauczycielami, badając poszczególne studium przypadków, analizując sytuacje jakie powstały, oraz wyjaśniając szczegóły metody. Stażyści mogą wydłużyć warsztaty o 2 dni aby otrzymać  personalne wsparcie nauczycieli w ich dalszym rozwoju oraz zbieraniu doświadczenia. Dodatkowo maja możliwość uczestnictwa w warsztatach dodatkowych umiejętności (np. sesje w wodzie, używając specjalnie zaprojektowanych rekwizytów, wzbogacając sesje o poszerzone techniki pracy z ciałem). Kursanci otrzymują również szkolenie online, aby wesprzeć ich w ich pracy poza grupą.

Własny rozwój każdego ze studentów, połączony z wiedzą i doświadczeniem zdobytym na warsztatach, daje wszystkie niezbędne narzędzia do wspierania innych na ich drodze do uzdrowienia traumy, na fizycznym, emocjonalnym i duchowym poziomie transformacji.

Po pomyślnym ukończeniu tego programu, studenci będą wykwalifikowani i certyfikowani aby oferować sesje jako praktycy BBTR, czyli Oddechu BioDynamicznego & Uwalniania Traumy (BioDynamic Breath & Trauma Release).

 • Brian Tracy - Przedsiębiorca, Profesjonalny Mówca, Autor Bestsellerów , Ekspert Sukcesu

  Game Changer

  Nisarga to jeden z najbardziej utalentowanych obecnie masażystów na świecie. Jego uzdrawiające ręce były dla mnie błogosławieństwem
 • Andy Harrington - Międzynarodowy mówca , Trener Przemawiania Publicznego

  Nice software

  Od jakiegoś czasu cierpiałem na pogarszający się ból ramienia. Nisarga podczas pracował z bólem mojego ramienia stosując metodę masażu mięśniowo powięziowego. Po tej sesji ból ramienia natychmiastowo zmalał i nastąpiła ogromna poprawa
 • Robert Zagożdżon - Wizjoner, Inspirator, Life Coach

  Nisarga jest człowiekiem nowej doby, dzięki pracy z energią i pracy z ciałem, Nisarga umie pomoc połączyć się nam ze źródłami naszej siły i świadomości w ciele i umyśle, pobudzając procesy oczyszczające i leczące ciało oraz duszę
 • Mahasatvaa Ma Ananda Sarita - Pisarka, Duchowa Liderka, Nauczycielka Tantry

  Po sesji z Nisargą poprawiła się moja postura ciała, oraz zniknął długotrwały ból szyi . Jak rzeźbiarz wydobył to co najlepsze z mojego ciała, dzięki silnym i wrażliwym dłoniom
 • Wojciech Eichelberger - psycholog, psychoterapeuta, pisarz

  Bardzo się stara. Robi co może, żeby Twoje ciało się odstresowało. Ego zawsze ma w tym swój udział, ale on jest obecny - prawie już się udaje. Doskonały dotyk jest w jego zasięgu - jeśli przestanie szukać przełącznika
 • Jakub B. Bączek - trener biznesowy, autor, mówca publiczny, trener mentalny

  Bardzo polecam sesję masażu powięziowego. Coś dla ciała i coś dla ducha. Masaż z intencją daje dużo lepsze rezultaty, szczególnie u kogoś takiego jak Nisarga
Next
Prev

Newsletter

Nowe informacje o Myofascial Bodywork, Pain Release, Breathwork, Trauma Release oraz daty treningów.